Przyjaźń nawiązana, czyli „Tajemnica złotego pince-nez” Arthura Conana Doyle’a

Witajcie!

Napisałam w domu całkiem niezłą, długawą recenzję. Wrzuciłam ją na pendrive. Teraz, kiedy jestem przed komputerem i mam dosłownie kilka minut na skorzystanie z niego, zorientowałam się, że nie wzięłam pendrive’a z domu. Postaram się zatem bardzo skrótowo przedstawić zarys mojej opinii o tej książce.

To było właściwie moje pierwsze poważne spotkanie z Holmesem. Wcześniej zaliczyłam próbę czytania go w oryginale, ale idzie mi to dość wolno, więc na recenzję „The Adventures of Sherlock Holmes” jeszcze trochę poczekacie. Książka zawiera dziesięć opowiadań – w ośmiu narratorem jest Watson, a w dwóch główny bohater. Oczarował mnie klimat, jaki stworzył Doyle i świetnie wykreowane postacie – autentyczne, nie takie sztuczne jak u Agathy Christie, której fanką nigdy nie byłam. Miał także świetne pomysły, jeśli chodzi o zagadki kryminalne. Zdecydowanie najmilej wspominam opowiadanie „Człowiek na czworakach”. Bardzo podoba mi się również to, że Sherlock często odnosi się do swojej szerokiej wiedzy np. z zakresu medycyny.

Podsumowując: przyjaźń z Sherlockiem Holmesem uważam za nawiązaną!

Moja ocena książki: 5.

Ostatnia książka czytana w ramach wyzwania Trójka e-pik. Przedostatnia książka czytana w wakacje.

Czekam na Wasze opinie dotyczące autorów kryminałów: czy Waszym zdaniem na tytuł mistrza tego gatunku zasługuje Doyle czy Christie? A może macie zupełnie innych faworytów? Piszcie.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie! Jeszcze dziś – post Marcina.

Reklamy

1 komentarz

Filed under Książki

One response to “Przyjaźń nawiązana, czyli „Tajemnica złotego pince-nez” Arthura Conana Doyle’a

  1. vienne

    Po paru opowiadaniach Doyle pokochałam Holmesa prawie tak bardzo jak Severusa. Miłym dopełnieniem lektury o przygodach Sherlocka jest obejrzenie filmów z nim w roli głównej- bardzo polecam. Główny bohater jest tam co prawda przedstawiony inaczej, niż w książkach, ale wizja szalonego detektywa powala mnie na kolana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s